Zdrowe odżywianie - jakie produkty się z nim wiążą?

Ocena:
0.00/0

Ludzki organizm jest bardzo wybrednym konsumentem. Nie gustuje on w byle czym. Wiele osób zapewne nie raz doświadczyło przykrych dolegliwości z jego strony, zwłaszcza gdy nie przestrzegało zasad zdrowego odżywiania. W rzeczywistości wystarczy zmienić tylko nieco pewne nawyki, aby móc cieszyć się lepszymi wynikami i tym samym samopoczuciem. Które produkty warto umieścić w koszyku podczas codziennych zakupów? Pomagamy zdecydować.

Na co wpływa cenny korzeń imbiru? 

To jest przyprawa, która posiada cenne dla zdrowia substancje lecznicze. Warto go wykorzystywać, kiedy próbujesz zwalczyć stany zapalne dróg oddechowych. Posiada też właściwości wspierające przy przejawach choroby lokomocyjnej. Świetnie sprawdza się też przy wspieraniu leczenia różnych rodzajów przeziębień albo grypy. Imbir działa korzystnie również na bóle miesiączkowe! Można go stosować na dużo sposobów. Jako suszoną przyprawę, jako wywar albo nalewkę. Nasza propozycja to zalać kawałki obranego imbiru wrzącą wodą, do letniego naparu dołożyć łyżkę miodu i sok wyciśnięty z połowy cytryny. Spożywaj taki napój każdego dnia, a na pewno zobaczysz pozytywne wyniki!

Czy warto systematycznie spożywać siemię lniane?

Zawiera stosunkowo dużo oleju i związków śluzowych. W jego skład wchodzi też białko, kwasy organiczne, enzymy, minerały, a przede wszystkim zadowalająca ilość błonnika pokarmowego. Siemię lniane można zdecydowanie opisać mianem superfood. Wykorzystanie siemienia lnianego zdecydowanie jest pomocne przy zrzucaniu wagi, zaparciach, a także męczącym kaszlu. Te małe ciemne i rozpoznawcze ziarna mają też właściwości zapobiegające nowotworom. Należy więc wykorzystywać siemię regularnie! 

Aromatyczna kurkuma na układ immunologiczny

Jest przyprawą, którą używa się od bardzo dawna. Tworzy ona bazę dużej części dan kuchni azjatyckiej. Poza walorami smakowymi nie można nie wziąć pod uwagę jej właściwości prozdrowotnych. Spożywanie kurkumy wzmacnia funkcjonowanie systemu immunologicznego. Jest ona również pomocna w przeciwdziałaniu nowotworom. Bardzo dobrze wspomaga układ pokarmowy i normalizuje jego pracę. Posiada silne działanie przeciwzapalne. Jest skuteczną bronią w przypadku grzybicy oraz w walce ze schorzeniami wirusowymi i bakteryjnymi. Kurkumę powinny wykorzystywać osoby, które mają problem z zapaleniem zatok. Przyprawa skutecznie przyspiesz proces rozrzedzania śluzu, więc zdecydowanie jest je udrożnić. 

Niezastąpiony czosnek dobry na odporność 

Czosnek to produkt, który kojarzy się wielu osobom z niezbyt przyjemnym zapachem. Odpowiednio zastosowany potrafi zmienić jednak oblicze wielu dań. Warto się do niego przekonać, nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także bardzo korzystne oddziaływanie na organizm. Niektórzy nazywają go naturalnym antybiotykiem, ze względu na właściwości antybakteryjne. W rzeczywistości czosnek wykazuje dużo szersze działanie — zwalcza grzyby i pasożyty, pomaga uporać się z nadciśnieniem tętniczym i miażdżycą, obniża poziom cukru we krwi i działa antynowotworowo. W czosnku odnajdziemy olejki eteryczne oraz lotne i organiczne związki siarkowe, czyli allinę i skordyninę.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

lucynakucharska

Naprawdę bardzo fajny artykuł, oby było takich więcej!

2022-04-15