Wybór bramy garażowej - na co zwracać uwagę?

Ocena:
0.00/0

Solidna brama garażowa to podstawa w pięknym, zadbanym garażu. Walory estetyczne, choć istotne, nie są jednak kluczowe. Bezpieczeństwo, które zapewnia stabilna brama, jest najważniejsze. Minimalizuje ryzyko kradzieży pojazdów i sprzętów, jak i uszkodzenia ich przez osoby trzecie lub niekorzystne warunki otoczenia. Jak wybrać najlepszą bramę?

Podstawowe informacje o bramach garażowych

Bramy garażowe mogą być ocieplane. Choć są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli odczuć dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania i ich utrzymania. Są więc zachwycającym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie konkretne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach oraz kolorach. Żeby ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać fachowy ich przegląd. Wykwalifikowany serwis spowoduje, że brama garażowa będzie spełniać swoje funkcje przez wiele lat.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Najczęściej wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, jakie cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w przypadku sporych, szerokich podjazdów, albowiem brama otwiera się tak, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, w następstwie tego wymagają znaczniejszej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na poprzeczne oraz górne; znamionują się świetną szczelnością, skutkiem tego stanowią właściwy wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w takim razie sprawdzą się w wypadku mniejszych samochodów oraz garaży, które bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują razem z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest nadzwyczaj wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a funkcjonują tak samo jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie stosowna zależy od wielkości podjazdu, przestrzeni podwórka i przystępności.

Istotne cechy bram garażowych, które musisz znać przed ich zakupem

Jakakolwiek brama do garażu, obojętnie od jej typu, winna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania i wysokimi walorami estetycznymi. Należałoby również zwrócić uwagę na łatwość jej montażu, możliwie sposób pielęgnacji oraz konserwacji, a też użyte zabezpieczenia. To nadzwyczaj ważne, żeby bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania i otwierania winien być prosty i cichy.

Osoby, które wybiorą ocieplaną bramę garażową będą mogły zauważyć obniżenie kosztów energii, jednak należy zadbać także o odpowiednią izolację termiczną pomieszczenia. Sprawdź, czy ciepło nie ulatuje zbyt szybko, aby efekt nie był odwrotny. Warto także przeczytać w Internecie opinie klientów danego sklepu, aby dowiedzieć się, czy ich produkty są warte uwagi. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w wyborze bramy garażowej dla swojego garażu.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy