Uchwyt samochodowy na telefon - Czy warto korzystać?

Ocena:
0.00/0

Mało kto pamięta życie bez telefonu komórkowego, jest wszechobecny. Używamy go w zasadzie przez większość czasu, i nie tylko do połączeń i wiadomości tekstowych, ale też jako nawigacji, źródła informacji czy sposobu na rozrywkę. Korzystamy z komórki też coraz częściej podczas prowadzenia samochodu, co jest lekkomyślne, zważywszy na niebezpieczeństwo, które stwarzamy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup uchwytu na telefon.

Jak nieprawidłowo korzystamy z telefonu w samochodzie?

Zapewne każdy z nas używał telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu czy też zainstalowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to prawidłowo. W większości przypadków jednak lekceważymy potencjalne niebezpieczeństwa i używamy smartfonów w inny sposób.

Bardzo niebezpieczne jest opieranie komórek o zegary za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów, niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Naturalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Komórka może ulec uszkodzeniu uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w czasie jazdy zasłaniać nam istotne informacje dotyczące szybkości, z jaką się poruszamy, bądź temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej lub w konsoli samochodu to także marny pomysł.

Koszt samochodowego uchwytu na telefon

Na rynku jest wiele rozwiązań. Różnią się rodzajem montażu, zastosowanymi materiałami oraz jakością wykonania. Z tego powodu ceny takich akcesoriów wahają się od kilku złotych do nawet przeszło 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym aniżeli trzymanie telefonu w dłoniach, czy luźno położonego na desce rozdzielczej.

Możemy zakupić uchwyt przeznaczony do określonego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednakże uniwersalna i można je dostosować do rozmiarów naszej komórki. Wskazane jest jednak sprawdzić połączenie, zanim nabędziemy uchwyt.

Jakie są najważniejsze wytyczne podczas zakupu samochodowego uchwytu na telefon?

Bogaty wybór uchwytów nie upraszcza wyboru tego jednego, najlepszego. Wskazane jest wiedzieć, na czym skupić się podczas analizowania oferty, aby być zadowolonym z zakupu. Naturalnie warto postawić na jakość. Solidnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie należy myśleć, że co jest droższe, musi być lepsze. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu przypadkach odznaczać będą się doskonałą jakością, a nie ucierpi z ich powodu nasz portfel. Ażeby poznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być miły dla oka oraz wygodny dla ręki. Elastyczny na tyle, ażeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z przeciętną siłą.

Niesłychanie istotne jest również, jak działa mechanizm do montażu, powinien chodzić z łatwością. W podjęciu najlepszej decyzji można zdać się na ocenę organoleptyczną. Miłych zakupów.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

barbara1966

Oczywiście, że warto! Jest 1000 razy bezpieczniej z nim niż bez niego.

2022-04-22