Ubrania ślubne – co jest najważniejsze przy ich wyborze?

Ocena:
4.00/2

Ślub jest jednym z najważniejszych dni życia, więc zarówno Panna, jak i Pan Młody chcą wyglądać jak najlepiej. Warto za tę kwestię zabrać się odpowiednio wcześniej, ponieważ uszycie sukni na zamówienie lub zakup gotowej i dopasowanie jej do ciała może zająć zaskakująco dużo czasu. Co jeszcze należy wiedzieć?

Jak wybrać kolor i fason sukni ślubnej dla Pani Młodej?

Kolorów i fasonów w salonach z sukniami ślubnymi jest wiele. Nie łatwo jest w związku z tym odnaleźć elegancką, a zarazem komfortową oraz dobrze układającą się suknię ślubną. Kolor nie musi być jedynie biały, coraz częściej odchodzi się od standardowego podejścia w tej kwestii. W tym momencie modne kolory to też toffi, delikatna szarość, śmietankowy oraz delikatny róż. Tak po prawdzie, to wszystko zależy od tego, w czym panna młoda będzie czuła się najlepiej.

Zasadniczo przyjmuje się cztery kolory odcieni bieli. Czysta biel, jaka na ciemnej karnacji wygląda najodpowiedniej. Biel jedwab – delikatny kolor, przeważnie wybierany i kość słoniowa – wpadająca w odcień żółtego. Pojawia się jeszcze kolor szampana, który wpada w odcień różu. Tak naprawdę ile kolorów, tyle pomysłów na suknię ślubną. Co do kroju, panna młoda musi go dopasować do swojej sylwetki.

Jakie dodatki do sukni ślubnej wybrać?

Welon, ale który wybrać? Skoro wzorów i modeli jest tak dużo? Z całą pewnością zróbmy to wtedy, gdy już mamy wybraną sukienkę. Natomiast wzór nie powinien odbiegać od jej stylu – sukienka z odsłoniętymi plecami niepoprawnie będzie wyglądać z długim welonem. W tej wersji lepszy byłby welon krótki lub tylko subtelna dekoracja do włosów.

Welon krótki można założyć do włosów krótkich lub upiętych w kok. Długi natomiast w największym stopniu może być dodatkiem do sukienki prostej lub typu rybka. Modne są także wianki kwiatowe. Panie często życzą sobie, by były wykonane z takich samych żywych kwiatów, co bukiet ślubny. Taki wzór wianka to również doskonały wybór do ślubu odbywającego się w letni gorący dzień.

Jak dobrze wybrać suknię do ślubu?

Suknia powinna być piękna, a także dopasowana do sylwetki Panny Młodej. Oprócz tego ważne jest, aby była na tyle wygodna, aby nie ograniczała ruchów. Można zdecydować się także na zmianę stroju na czas zabawy weselnej, która często trwa do białego rana. U mężczyzn sprawa jest prostsza, jednak wcale nie aż tak łatwa. Idealnym rozwiązaniem będzie uszyty na miarę lub dopasowany garnitur w ulubionym kolorze.

Tagi Artykułu:
Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

mieczyslawa4

Tak ślub to bardzo ważne wydarzenie, wiec warto być wybór sukni ślubnej nie był zbyt pochopny, bo niesmak zostanie na długo.

2022-03-30