Skuteczne metody na zdobienie pustych ścian.

Ocena:
0.00/0

Ładne i przytulne wnętrze to nie lada wyzwanie. Jest to z pewnością fascynująca przygoda, ale często możemy na jej drodze napotkać różne przeszkody. Dlatego, zanim przystąpimy do działania, warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć, ile przestrzeni chcemy zagospodarować i ile pieniędzy na to przeznaczyć. Dobrze urządzone mieszkanie powinno być klimatyczne i funkcjonalne, spójne oraz harmonijne. Zawsze możesz poszukać inspiracji albo zdać się tylko na siebie. Najważniejsze jest, aby po zakończeniu pracy z satysfakcją usiąść w fotelu.

Jak rozpocząć dekorowanie ścian?

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego mieszkania. W jakim stylu je umeblowaliśmy, co lubimy, czego nie tolerujemy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy podziwiać codziennie na naszych ścianach. Nie trzeba też się martwić, że coś się nie uda, albowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając tylko delikatne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnej koncepcji, jak urozmaicić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych pismach, w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkania, a jeżeli to nic nie pomoże, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami wszelkich drobiazgów, musimy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo wiele koncepcji. Zaczynając od najprostszej – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach albo bez. Mogą to być różnego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. Tutaj należy zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, albowiem można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny oraz oryginalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku lub postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w przeróżny sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

W jaki sposób spokojnie zaaranżować ścianę? 

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o oryginalnym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając swego rodzaju obraz. Można przykładowo sporządzić kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu w ten sposób współczesnego i wyrazistego charakteru. Jeżeli nasze mieszkanie nie jest największe, bardzo prostym trikiem na optyczne jego powiększenie, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niesłychanie korzystny. Alternatywą dla często monotonnych oraz pozbawionych charakteru obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki z atrakcyjnymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez problemu znajdziesz w internetowych sklepach.

Oryginalnym, ale w rzeczywistości odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinnością, to znaczy splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego typu kosz dla roślin. Jest to interesująca alternatywa dla standardowych doniczek, która rewelacyjnie zdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, warto zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, jakie zwiedziłeś. Możesz do tego użyć specjalnych pinezek lub od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniach umieścisz zdjęcie z podróży.

Czy mamy jakieś ograniczenia podczas zagospodarowania ścian?

Kiedy zdecydujemy się samodzielnie podjąć wyzwanie dotyczące aranżacji wnętrz, dobrze jest mieć do tego dużo zapału, gdyż jest to zadanie czasochłonne i pracochłonne. Ograniczać mogą nas jednak zdolności i odrobina wiedzy, jak korzystnie zagospodarować przestrzeń, aby wydobyć z niej jak najwięcej. Ale spokojnie, zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalistów. Należy pamiętać, aby wszystkie elementy wyposażanie w jakimś stopniu stanowiły całość i były dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Kiedy zdecydujemy się sami tym zająć, z pewnością radość i satysfakcja po skończonej pracy będzie dużo większa.

Tagi Artykułu:
Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

barbara1966

Moja siostrzenica uwielbia malować i na moich ścianach wiszą jej autorskie obrazy.

2022-04-21