Samouczek sieci komputerowej

Ocena:
4.00/1

Samouczek sieci komputerowej zapewnia podstawowe i zaawansowane koncepcje komunikacji i sieci danych (DCN). Nasz samouczek sieci komputerowej jest przeznaczony dla początkujących i profesjonalistów.

Nasz samouczek sieci komputerowej obejmuje wszystkie tematy sieci komputerowej, takie jak wprowadzenie, cechy, rodzaje sieci komputerowej, architektura, sprzęt, oprogramowanie, internet, intranet, strona internetowa, LAN, WAN, itp.

Co to jest sieć komputerowa?

Sieć komputerowa to zbiór urządzeń połączonych za pomocą łączy. Węzłem może być komputer, drukarka lub dowolne inne urządzenie zdolne do wysyłania lub odbierania danych. Łącza łączące węzły nazywane są kanałami komunikacyjnymi.

Sieć komputerowa wykorzystuje przetwarzanie rozproszone, w którym zadanie jest podzielone pomiędzy kilka komputerów. Zamiast pojedynczego komputera obsługującego całe zadanie, każdy oddzielny komputer obsługuje jego podzbiór.

Poniżej przedstawiono zalety przetwarzania rozproszonego:

  • Bezpieczeństwo: Zapewnia ograniczoną interakcję, jaką użytkownik może mieć z całym systemem. Na przykład, bank pozwala użytkownikom na dostęp do własnych kont poprzez bankomat, nie pozwalając im na dostęp do całej bazy danych banku.
  • Szybsze rozwiązywanie problemów: Wiele komputerów może rozwiązać problem szybciej niż pojedyncza maszyna pracująca w pojedynkę.
  • Bezpieczeństwo dzięki redundancji: Wiele komputerów uruchamiających ten sam program w tym samym czasie może zapewnić bezpieczeństwo poprzez redundancję. Na przykład, jeśli cztery komputery uruchamiają ten sam program i któryś z nich ma błąd sprzętowy, to pozostałe komputery mogą go nadpisać.

LAN (Local Area Network)

Local Area Network to grupa komputerów połączonych ze sobą na niewielkim obszarze np. w budynku, biurze. LAN służy do połączenia dwóch lub więcej komputerów osobistych poprzez medium komunikacyjne takie jak skrętka, kabel koncentryczny itp. Jest mniej kosztowna, ponieważ jest zbudowana z niedrogiego sprzętu, takiego jak huby, adaptery sieciowe i kable ethernetowe. W sieci lokalnej dane są przesyłane w bardzo szybkim tempie. Sieć lokalna zapewnia większe bezpieczeństwo.

WAN (Wide Area Network)

Sieć rozległa to sieć, która rozciąga się na duży obszar geograficzny, taki jak państwa lub kraje. Sieć rozległa jest większą siecią niż LAN. Sieć rozległa nie jest ograniczona do jednego miejsca, ale rozciąga się na duży obszar geograficzny poprzez linię telefoniczną, światłowód lub łącza satelitarne. Internet jest jedną z największych sieci WAN na świecie. Sieć rozległa jest szeroko stosowana w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i edukacji.

Ciąg dalszy nastąpi....

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy