Czego potrzebujesz, aby samemu zrobić prosty album na zdjęcia?

Ocena:
0.00/0

Tworząc album na zdjęcia, musisz posiadać kilka niezbędnych akcesoriów, dzięki czemu bez problemów on powstanie. Dlatego przed przystąpieniem do składania, zaopatrz się w potrzebne rzeczy, znajdź dłuższą chwilę oraz zapoznaj się z naszym artykułem. Pokazujemy w nim, jak po kolei wykonywać poszczególne zadania, aby móc się cieszyć wspaniałym projektem. Idealnie, jeśli masz pomysł, jak ma on wyglądać!

Jak zacząć tworzyć swój pierwszy album na zdjęcia?

Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

Co nadaje się na bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, szczególnie jeśli planujesz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli chcesz stworzyć album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak związać album na zdjęcia?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeżeli taką posiadasz bądź udać się do najbliższego punktu ksero. Następnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli udasz się do sklepu w typie pasmanterii i zakupisz satynowe lub bawełniane tasiemki. W internecie znajdziesz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Rzeczy, które są potrzebne do złożenia albumu na zdjęcia.

Do stworzenia samodzielnie albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

 • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
 • nożyczki
 • klej, taśma klejąca
 • dziurkacz
 • linijka oraz cyrkiel
 • dwie tekturki A4
 • kartki na zdjęcia
 • kółeczka do spięcia albumu
 • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
 • zdjęcia

Jak zrobić bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza oraz ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wybierz motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Nie zapomnij, żeby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim otwory. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, wówczas strony będą przypominały stare albumy, lub też możesz przystroić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Przydatne wskazówki na przygotowanie albumu samodzielnie!

Jeśli przygotowujesz album samodzielnie, to poznaj nasze wskazówki, które okażą się z pewnością bardzo przydatne! Na początek należałoby wspomnieć o równej grubości całego albumu do zdjęć. Można to zrobić poprzez dopilnowanie wklejania dekoracji w sposób równomierny i regularny. Ta czynność zapewni równą grubość każdej kartce. Eksperymentuj ze strukturami oraz kolorami. Nie bój się ich mieszać między sobą. Pamiętaj jednak, że im mniej ozdób tym lepiej!

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły --- Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy