Jak wpływa na sen pościel z lnu?

Ocena:
0.00/0

W sypialni odpoczywasz oraz relaksujesz się po całym trudnym dniu, który był pełen różnych wyzwań. Na pewno jest to jedno z ulubionych przez Ciebie pomieszczeń w domu. Jednak, czy wiesz, że powinieneś spać w dobrej jakościowo oraz naturalnej pościeli, która zagwarantuje Ci zdrowy i efektywny sen oraz lepsze samopoczucie następnego dnia? Dlatego też postanowiliśmy w dzisiejszym wydaniu opisać pościel z lnu oraz jej wspaniałe właściwości! Zapraszamy.

Zastosowanie lnu!

Len może szokować – nie jest to roślina olśniewająca wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które można zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste zbawiennie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz doskonałe, trwałe włókna z łodyg. Co istotne, roślina wyrasta naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii, jak również we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, łatwo gniotącym się płótnem, ale dzięki właściwej technologii wytwarzane są przyjemne w dotyku, delikatne materiały.

Właściwości lnu – dlaczego warto posiadać lnianą pościel?

Dlaczego powinniśmy wydać więcej na pościel uszytą z lnu niż na pościel bawełnianą? Sekret tkwi w fenomenalnych właściwościach włókien, które sprawiają, że są one idealnym materiałem na poszwy oraz prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym zapewnia kapitalny komfort latem, jak i zimą. W ciepłe dni lekko chłodzi, kiedy jednak jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują delikatne grzanie i przyjemne otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w dobrej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia i spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią w niej przebywać. Grzyby oraz bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa łagodząco na skórne podrażnienia – jest świetny dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka bardzo dobrze wpływają na mikrokrążenie, w związku z tym skóra na ciele oraz twarzy jest w doskonałej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – same pozytywy!

Nieskomplikowana pielęgnacja pościeli z lnu!

Mocną zaletą pościeli z lnu jest jej bardzo prosta pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, dlatego tak łatwo się nie brudzi. Za to ubóstwia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy i trwalszy! Stąd właśnie taką pościel można użytkować kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego problemu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, trzeba tylko użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta, jednakże na pewno ta czynność nie będzie trudna.

Do jakiej stylizacji w sypialni pasuje pościel lniana?

Naturalne wgniecenia pościeli z lnu są stylowe, efektowne i cudownie będą wyglądać w wielu stylizacjach. Co prawda, świetnie pasuje do stylu boho, skandynawskiego czy eklektycznego, jednak nie ma przeciwwskazań, by zakupić ją do romantycznego wnętrza. Dzięki rozmaitym kolorom oraz wzorom materiału z lnu możemy dopasować pościel do każdego wnętrza, tym bardziej że w ofercie znajdują się kolory biały i beżowy!

Tagi Artykułu:
Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy