Mądrze wybieramy. Kancelaria prawna na miarę XXI wieku.

Ocena:
0.00/0

Wybór odpowiedniego adwokata, czy radcy prawnego jest trudniejszy, niż można przypuszczać, zwłaszcza że obecnie na rynku znajduje się spora ilość kancelarii. Jak dobrze wybrać prawnika? Czym się kierować? Czy warto sugerować się wyłącznie ceną usług, czy też przeszukać różne źródła w celu uzyskania opinii? W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości,

Sprecyzuj swoją sprawę

Decydującą rzeczą w naszych przemyśleniach nad wyborem należytej kancelarii oraz kompetentnej pomocy prawnej jest zastanowienie się – czego poszukujemy? Czy chodzi nam o kwestie z niejasnościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?

Ze uwagi na szerzący się trend specjalizacji, lepiej unikać pomocy u osób, które mówią, że znają się na wszystkim. Prawo jest tak szeroką dziedziną nauki, że żaden człowiek nie może znać jej wszystkich gałęzi, zatem właśnie pozytywną cechą jest, jeżeli podmiot, u jakiego szukamy pomocy, od razu precyzuje, co jest jego specjalizacją.

Kolejne pytanie, które należy sobie zadać to czy chodzi nam o pojedynczą sprawę, czy może interesuje nas dłuższa współpraca. Gdy jesteśmy osobą, która woli takie sprawy załatwiać osobiście w biurze kancelarii, wówczas warto poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Jakie są cechy dobrej kancelarii prawnej?

W szczególności jednym z ważniejszych elementów, którymi może się pochwalić dobra jednostka prawna, jest odpowiednie podejście do klienta. Właściwa kultura osobista pracowników to podstawa, bez której nie da się obejść.

Kolejną istotną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, wyrozumiałość i ofiarowanie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Umiejętność tłumaczenia zrozumiałym językiem często nadzwyczaj trudnych oraz zawiłych norm prawnych również jest mile widziana.

Jaki powinien być pracownik kancelarii?

Odpowiednie wykształcenie oraz zdobyte doświadczenie także mówi nam dużo o jednostce, jakiej pragniemy przekazać naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może zwiększyć prawdopodobieństwo, że my również będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat możemy w ciągu paru minut odszukać w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, którą winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Kiedy nie do końca wierzymy obcym ludziom i nie jesteśmy wielbicielami szukania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny czy też znajomych, gdzie szukali pomocy w pokrewnych sytuacjach.

Ile wynoszą koszty usług prawnych?

Kwestia wynagradzania za usługi prawne jest zazwyczaj ustalana przez kancelarię indywidualnie z klientem. Ma na to wpływ rodzaj sprawy i stopień jej skomplikowania. Co do zasady, stosuje się trzy główne sposoby rozliczenia:

  • ryczałt miesięczny — kancelaria umawia się z klientem, co do odgórnej kwoty i liczby roboczogodzin, które będą do wykorzystania podczas rozwiązywania sprawy;
  • stawka godzinowa — kancelaria określa kwotę wynagrodzenia za godzinę pracy, nie podając jednocześnie z góry czasu przewidzianego na pracę;
  • wynagrodzenie success fee — wypłata pieniędzy dla kancelarii uzależniona jest od powodzenia sprawy.

Większość kancelarii stara się zazwyczaj z góry przewidzieć koszty sprawy, lecz czasem staje się to niemożliwe. Czym innym jest analiza umowy, czy wystosowanie pisma, a czym innym reprezentacja w sądzie, gdzie ciężko jest z góry sprecyzować ilość rozpraw, jaka się odbędzie.

 

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy