Które przybory szkolne trzeba kupić pierwszoklasiście?

Ocena:
0.00/0

Rozpoczęcie nowej szkoły to ogromne przeżycie, wachlarz emocji i dużo obaw. Mały człowiek jest zdezorientowany i nie wie czego się spodziewać, wszystko jest dla niego niewiadome i naturalne jest, że się boi. Rodzice też mają swoje małe strachy i zmartwienia: kogo spotka dziecko i czy poradzi sobie w „nowym świecie". Również muszą wyposażyć dziecko we wszelkie materiały szkolne.

Czy skorzystać z pomocy wybierając przybory szkolne dla pierwszoklasisty?

Zanim wybierzemy się do marketu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, można zawsze osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój problem, to dowiemy się czegoś więcej o osobie, która będzie w jakiś sposób kierować naszymi dziećmi.

Lista niezbędnych przyborów szkolnych pierwszoklasisty

Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy dla naszego dziecka, przychodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy bezużytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z różnych bajek. Nie dajmy się jednak nabrać, ponieważ oprócz tego, że na okładce jest odjazdowy pirat bądź księżniczka, to jakość papieru z reguły jest taka sama bądź gorsza, a cena o wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, przygotowując sensowną listę.

Nie przesadźmy w podobny sposób w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, zapytajmy co mu się podoba, a co nie, bo zapewne lepiej poświęcić parę groszy więcej, niż sprawić, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły przygnębiony i niezadowolony ze  swoich przyborów.

Akcesoria, jakie z pewnością będą nam potrzebne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Jedne przybory możemy kupić gorszej jakości, drugie lepszej, natomiast jeśli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania lub pisania najlepiej wyposażyć dziecko w materiały od sprawdzonych producentów.

Czym się kierować przy wyborze tornistra pierwszoklasisty?

Zakup tornistra to bardzo ważna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był solidnie wykonany z dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas noszenia ciężkich książek. Odpowiednim wyborem będzie plecak, który zmieści wszystkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ulubionych bajek dzieci. Najlepiej, kiedy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy oraz przymierzymy z nim już wybrany produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister i na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy tornister posiada wszystkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

A kiedy wybrać się na zakupy?

Najlepiej jak najwcześniej, bo nie ma nic gorszego niż bieganie po sklepach na ostatnią chwilę, przebierając to, co zostało. Dobry czas na zakupy to tydzień lub nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły --- Bilbord górny duży

1Komentarze

mieczyslawa4

Dobrze, że moje dziecko dostało listę. Nie kupiłabym tego wszystkiego z głowy.

2022-04-22