Kosmetyki naturalne – z jakich powodów warto je używać?

Ocena:
0.00/0

Nowości w pielęgnacji powodują, że niektóre kosmetyki nie utrzymują się zbyt długo na rynku. Może i zyskują popularność, ale często jest to chwilowe. Inaczej jest w przypadku kosmetyków naturalnych. Te produkty są ciągle chętnie kupowane ze względu na swój wyjątkowy skład. Argumenty przemawiające za ich używaniem można by wymieniać bez końca, jak choćby to, że kosmetyki te nie są testowane na zwierzętach. Dlaczego zatem warto poświęcić chwilę czasu na znalezienie odpowiedniego kosmetyku z najlepszym jakościowo składem?

Czy w produkcji kosmetyków naturalnych stosuje się chemie? 

Najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Standardowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, wywołują przesuszanie się skóry jak również wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. W związku z tym mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą skórę i przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wykluczyć szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale także na nasze zdrowie.

Kosmetyki naturalne a ich wpływ na skórę

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się efektywnym działaniem oraz wspierają naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz przeciwdziałają jej parowaniu, w przeciwieństwie do standardowych składników, jakie jedynie tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

BliskiLekarz

Również kosmetyki naturalne działają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty używania może i wymagają więcej czasu, jednakże są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Jak kosmetyki naturalne wpływają na nasze środowisko?

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Surowce wykorzystywane na opakowania produktów zazwyczaj pochodzą w 100% z recyklingu. Tymczasem aktywne składniki naturalne uzyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych chemikaliów, a ziemia nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Kosmetyki naturalne przyczyniają się do ochrony zwierząt — Cruelty free

Najważniejszym aspektem stosowania produktów organicznych jest ograniczenie cierpienia zwierząt (tak zwane cruelty free). Przy ich produkcji nie wykorzystuje się substancji pochodzących od żywych istot. Kupując kosmetyki naturalne mamy znaczący wpływ na ochronę środowiska, a także dokonujemy etycznego wyboru. Zaletą są również korzyści, które otrzymuje nasza skóra.

Wybierając kosmetyki naturalne możemy spotkać się oznaczeniami, takimi jak: Ecocert, VeganSociety bądź CrueltyFree. Świadczą one o dbaniu o zwierzęta. 

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

lucynakucharska

Kosmetyki naturalne są bardzo przyjazne, ale czasami i tak warto zastosować coś mocniejszego co nie jest do końca naturalne.

2022-04-22