Uczyć się umiejętnie, a z pewnością zdasz egzamin teoretyczny na prawo jazdy!

Ocena:
0.00/0

Umiejętność rozwiązywania zadań na teście z prawa jazdy jest kluczowa do jego zdania. Wielokrotnie słyszy się, że kursanci nie są w stanie zdać teorii, nawet po kilka razy. Im dłużej próbują, tym ich motywacja i pewność siebie spada. Zastanawiają się w takim momencie nad sensem bycia kierowcą i zdawania kolejnego egzaminu. Jednak to nie chodzi o ich niedouczenie, czy sens bycia dobrym kierowcą! Tylko o sposób nauki! Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak umiejętnie się uczyć, żeby zdać egzamin teoretyczny z prawa jazdy, to zapraszamy do artykułu.

W jaki sposób przeprowadzana jest teoretyczna część egzaminu na prawo jazdy kategorii B?

Na rozwiązanie 32 pytań z egzaminu masz 25 minut, 20 z 32 pytań to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Uważaj! W każdym pytaniu możesz dać jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każdy filmik jest wyświetlany raz, nie możesz wracać do poprzednich pytań, a po ukończonym czasie na pytanie automatycznie jesteś przekierowany do następnego. Za każdy brak odpowiedzi otrzymujesz 0 punktów, a pojedyncze pytania zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być punktowane za 3, 2, albo 1 punkt. Aby zdać, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, niemniej jednak osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu nowych kierowców na drogach. Dodatkowo wszelkie pytania są ogólnodostępne i otrzymuje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

W jaki sposób właściwie możesz przyswoić teorię?

Na początku powinieneś uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą poznajemy na kursach, albo pozyskujemy przez czytanie podręczników przygotowujących, może przydać nam się w prawdziwym życiu. Przecież nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznaczają określone znaki, jest kluczowe, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, gdy pojmiemy, że przez nasz brak kompetencji lub chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może się ostatecznie stać krzywda.

Przygotuj się do egzaminu teoretycznego bez stresu!

Przede wszystkim nie pomijaj lekcji na kursach, przychodź na nie wypoczęty oraz nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zachować w pamięci wszelkie pytania z bazy. Zacznij się kształcić odpowiednio wcześnie, przynajmniej 2 tygodnie przed testem. Powinno to wystarczyć, żeby zdać, jeżeli podejdziemy do tematu starannie oraz będziemy każdego dnia robić określoną cześć materiału.

Za każdym razem czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to porządniej zrozumieć błędne odpowiedzi, a te dobre mocniej utrwalą się w twojej pamięci. Przerabiaj materiał działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. kilkudziesięciu stron książki prowadzącej na ostatnią chwilę. Mało osób ma tak dobrą pamięć, by zapamiętać połowę z tego w czasie dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Wnikliwie czytaj pytania oraz nie udzielaj odpowiedzi na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych pytań pojawia się ta sama animacja lub zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Ważny dzień egzaminu – jak się do niego przygotować?

Dzień egzaminu na prawo jazdy będzie z pewnością dla Ciebie stresującym przeżyciem. Dlatego już wcześniej przemyśl sobie, jak będzie on wyglądał, zanim udasz się do Ośrodka Ruchu Drogowego. Z pewnością nastaw budzik i to sporo wcześniej. Zjedz proste i lekkie śniadanie. Najlepiej dzień przed testem połóż dowód osobisty na stole. Na egzamin dotrzyj przed czasem. Lepiej dużo wcześniej niż zbyt późno! Podczas testu pamiętaj, jak dobrze Ci szły pytania kontrolne. Dasz radę!

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy