Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

Ocena:
4.00/1

Piękna i zdrowa cera to marzenie każdej osoby, która zwraca uwagę na swój wygląd. Jest ona często naszą wizytówką i wpływa na pierwsze wrażenie. Jeśli chcemy zawalczyć o piękną skórę twarzy, warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane kosmetyki to nie wszystko. Należy wiedzieć jak je stosować i w jakiej kolejności. Właściwa pielęgnacja sprzyja spowolnieniu procesów starzenia się skóry, a oprócz tego przeciwdziała powstawaniu przebarwień, zaskórników oraz pryszczy. Kiedy stosować serum, a kiedy wykorzystywać tonik? W jaki sposób dobrze pielęgnować skórę twarzy?

Na czym polega prawidłowa pielęgnacja skóry? 

Skóra twarzy, nie będąc właściwie zabezpieczana, jest wyjątkowo narażona na działanie szkodliwych czynników, które wpływają negatywnie na jej formę, są to make-up, zanieczyszczenia powietrza jak również brud oraz kurz. Pod wpływem tych czynników skóra traci elastyczność, pory ulegają zapychaniu oraz na twarzy pojawiają się wypryski.

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji jest systematyczne oczyszczanie i regularne nawilżanie skóry twarzy. Na rynku osiągalnych jest dużo kosmetyków dla każdego rodzaju cery i problemów skórnych, dlatego łatwo jest wyszukać coś dla siebie, trzeba tylko mieć wiedzę co kupić oraz jak to aplikować. Ważne jest, aby zwracać baczną uwagę na przeznaczenie danego kosmetyku – skóra normalna, sucha, mieszana bądź tłusta. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na ewentualne problemy występujące stosunkowo często – skóra naczynkowa, wrażliwa, trądzikowa czy też alergiczna.

Prawidłowa pielęgnacja skóry o poranku 

Codziennie rano powinno się wykonywać trzyetapową pielęgnację skóry twarzy. Pierwszym etapem jest oczyszczanie – skórę można myć za pomocą specjalnej emulsji, żelu micelarnego bądź delikatnej pianki myjącej. Następnym etapem jest tonizowanie, w tym celu stosuje się tonik. Jest to niezwykle istotny element pielęgnacji, o jakim często wiele osób zapomina.

Jednak zastosowanie toniku po oczyszczaniu przywraca skórze jej naturalne pH. Ostatnim etapem jest nawilżanie, w tym celu stosuje się różnego rodzaju kremy. Jeśli używamy kremu pod oczy, trzeba go nałożyć przed kremem do twarzy. Zawsze nakładamy kosmetyki w kolejności od najlżejszej do najcięższej konsystencji.

Oprócz tych podstawowych czynności nadzwyczaj istotne jest, żeby od najmłodszych lat pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem każdego ranka – SPF 30 to minimum! Tak przygotowana skóra jest wspaniałą bazą pod makijaż, ale także bez makijażu będzie wyglądać kapitalnie przez cały dzień.

Pielęgnacja wieczorna – jakie kosmetyki używać na noc?

Po całym dniu skóra twarzy potrzebuje odpoczynku i regeneracji – noc jest świetną do tego okazją. Jeśli nosimy makijaż, pierwszym krokiem wieczornej pielęgnacji jest dogłębny demakijaż. Później klasycznie oczyszczane i tonik. Wieczorem rekomenduje się stosowanie bogatszych formuł kosmetyków, warto zainwestować we właściwe dla naszej skóry serum, które będzie aplikowane na twarz przed kremem na noc.

Co jaki czas należy korzystać z peelingów do skóry twarzy?

Prócz wyżej przedstawionej codziennej pielęgnacji twarzy, nie można zapomnieć o systematycznym złuszczaniu martwego naskórka. Zaleca się zastosowanie właściwych kwasów i peelingów raz albo dwa razy w tygodniu. Takie preparaty stosuje się jedynie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, bowiem stosowanie na dzień wiąże się z ryzykiem oparzeń – skóra jest bardziej wrażliwa i narażona na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych.

Jakie inne aspekty wpływają na stan skóry twarzy?

Same produkty mogą wspomóc nas w walce o piękną cerę, ale nie stanowią wcale podstawy. Może zdarzyć się, że na efekty będziesz musiał poczekać. Na skórę wpływ ma dieta, ilość snu i wody, aktywność fizyczna, suplementy i wiele innych. Rezygnacja z używek to pierwszy krok do pięknej i zdrowej cery, który każdy musi podjąć, jeśli mu na tym zależy. Uzbrój się w cierpliwość, a efekty zauważysz prędzej, niż myślisz.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

1Komentarze

emiliana97

Pielęgnacja nie jest trudna. Wystarczy wyrobić sobie nawyk i już.

2022-04-22