Sprawdź, jak możesz błyskawicznie sprzedać swoje mieszkanie?

Ocena:
0.00/0

Mieszkania na rynku są cenione i drogie. Niewiele osób stać na kredyt bądź chce zadłużać się na 30 lat. Wolą wynajmować i zbierać pieniądze na boku. Jednak dla Ciebie wynajem nie wchodzi w rachubę, tylko sprzedaż, ponieważ potrzebujesz gotówki! Ogólnie temat mieszkań nie należy do łatwych. Pomimo tego, dzięki naszym radom, które zamieściliśmy w niniejszym artykule, wyprzedzisz konkurencję i sprzedasz swoje mieszkanie w błyskawiczny sposób!

Wycena mieszkania i dokumenty potrzebne do jego sprzedaży!

Gdy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, powinniśmy naszykować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości? Zdarza się, że przedmiot sprzedaży ma kilku właścicieli bądź postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji powinien uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych powiązanych z transakcją oraz pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę pragniemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze?

W tym momencie powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Niezbędne jest przemyślenie, jaką potencjalną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup! Pozwoli nam to nie tylko określić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do zadzwonienia do nas oraz umówienia się na wizytę. Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż?

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego drobiazgowe wysprzątanie, naprawienie felernych usterek, jak na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, zatem usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria ewentualnych, obecnych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale dodatkowo dla swojego spokoju oraz komfortu.

Nada to mieszkaniu świeżości i zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki i wyniesienie śmieci. Podczas oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeżeli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, kiedy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy pobieżne posprzątanie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak wypromować sprzedaż mieszkania?

Możemy wystawić ofertę w internecie, ale jeżeli nie zrobimy tego poprawnie, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci na co dzień. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko powiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Łatwy kontakt i negocjacje!

Gdy podasz w ogłoszeniu konkretne dni i godziny do możliwego spotkania się z zainteresowanymi mieszkaniem, będzie łatwiej obu stronom. Ty znajdziesz czas na rozmowę, a potencjalny kupujący nie będzie się stresował brakiem kontaktu. W momencie, kiedy dojdzie do negocjacji, nie spiesz się z decyzją i nie pozwól, aby targały Tobą emocje. To w niczym nie pomoże! Jeśli masz wątpliwości, poproś o kilka dni na przemyślenie.

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy