Inwestowanie w kryptowaluty w 2022 roku. Przegląd najważniejszych informacji

Ocena:
0.00/0

Coraz więcej inwestorów z całego świata, a nawet banki centralne zaczynają bardzo interesować się kryptowalutami. Ludzie coraz częściej przekonują się nie tylko do największych elektronicznych monet pokroju Bitcoina, ale także do nowych, które dopiero wkraczają na rynek. Pamiętając o tym, jaka była droga Bitcoina i z jaką ceną startową wszedł na giełdy, liczą na powtórzenie tej historii. Od czego zacząć inwestowanie i jak technicznie się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Czy opłaca się inwestować w Bitcoina w 2022 roku?

Ta kryptowaluta jest obecnie najpopularniejsza na świecie oraz tytułowana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do lokowania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając silny rozkwit. Dodatkowo zachowania doświadczonych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że aktualnie możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz prognozy analityków są jednomyślnie, co do astronomicznych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Czy warto obecnie zakupić Ethereum?

Nie dość, że również zaliczyła znakomite wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu fachowców jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wcześniej przytoczonej waluty, niemniej jednak zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas udoskonalany i rozbudowywany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo duża część nowych projektów jest oparta na technologii, jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się przemyśleć zakup tej waluty do swojego portfela.

Czym jest kryptowaluta Ripple i w jakim celu została stworzona?

Ta wirtualna waluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem ogromnej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od niedawna największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły używać technologii RippleBlockchain. Ponadto od jakiegoś czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Od czego zacząć inwestowanie w kryptowaluty? Jaką wiedzę należy zdobyć?

Wielu osobom może się wydawać, że najważniejsza kwestia w handlu kryptowalutowym są wahania cen aktywów. Wbrew pozorom nie jest to do końca prawda. Ważniejsze są czynniki, jakie nimi sterują. Najbardziej doświadczeni handlowcy są w stanie przewidzieć pewne zachowania na rynku, zarówno w krótkiej jak i dłuższej perspektywie.

Wielu początkujących inwestorów nie zdaje sobie sprawy, jak dużo jest czynników, które oddziałują na kursy kryptowalut. Mogą to być ruchy największych firm na rynku, ich zeznania finansowe, czy komentarze ważnych osób. Podczas analizy fundamentalnej warto wziąć pod uwagę inne rynki, na przykład akcyjny. Jak widać, inwestycja w kryptowaluty obarczona jest pewnym ryzykiem, a więc edukacja to podstawa, bez niej ciężko będzie odnieść sukcesy.

 

 

Informacje:
Oceń Artykuł:
--- Banner 468x60 dolny artykuły ---  Bilbord górny duży

0Komentarze

Brak komentarzy