Fryzjer praca - co należy wiedzieć?

Fryzjer praca - co należy wiedzieć?

Kariera w branży fryzjerskiej jest obecnie niezwykle ochoczo preferowana wśród młodych pań w naszym kraju. Czemu sporo dziewczyn przyucza się do tego zawodu na kursach i w szkołach zawodowych? Które cechy charakteru powinny posiadać kandydatki na fryzjerkę? Z jakiej przyczyny również mężczyźni próbują sił w tej branży? Dowiesz się z naszego artykułu.

Jak zostać fryzjerem?

Osoby z zawodem fryzjera zdołały osiągnąć to na kilka sposobów. Jedną opcją jest ukończenie szkoły przygotowującej w tym kierunku (szkoły branżowej, technikum, lub policealnego studium fryzjerskiego). Inną opcją jest uczestnictwo w kursie bądź przyuczenie do zawodu u mistrza zawodu (nazywane jako rzemieślnicza nauka zawodu).

Strzyżenie włosów

Instytucje jakimi są Ochotnicze Hufce Pracy (OHP) mają w swojej ofercie te rodzaje nauki zawodów, z pominięciem szkoły policealnej oraz technikum. W czasie zajęć uczeń ma sposobność poznać zawód od strony teoretycznej. Uczy się higieny pracy jak również przeprowadza praktyczne ćwiczenia doskonalące umiejętności. Może to być strzyżenie, komponowanie fryzur, czy wykonywanie farbowania. Dzięki ćwiczeniu przez wiele godzin, uczeń uczy się samodzielności i buduje pewność siebie.

Cechy pomagające w zawodzie fryzjera.

Fryzjerstwo to zawód wymagający zdolności manualnych. Nie każdy będzie dobrym fryzjerem. Ażeby sprawdzić się w roli fryzjera, musisz lubić oraz przede wszystkim nie możesz bać się dotykania obcych włosów. Istotne, ażeby fryzjer był pewny siebie i wywoływał w ten sposób zaufanie. Musi także posiadać rozwinięty zmysł estetyki. Praca wiąże się ze staniem na nogach. Z tego względu ważne jest zdrowie i sprawność fizyczna. Brak uczuleń jest wskazany. W trakcie zmiany będziecie mieć często kontakt z różnymi związkami chemicznymi zawartymi przykładowo w farbach do włosów.

Układanie włosów

Istotny jest odpowiedni kontakt z klientem oraz jego zaufanie do was. Według wielu osób mężczyźni wykonując kobiece fryzury robią to w taki sposób, ażeby podobały się one facetom. Takie myślenie sprawia, że dużo kobiet chętnie wybiera się z potrzebą zmian właśnie do mężczyzn.

Na jakie zadania może natrafić fryzjer?

Kluczowe czynności to strzyżenie, koloryzacja i układanie fryzur. Niejednokrotnie trzeba także wykorzystać swoją wiedzę. Fryzjer musi znać przeciwwskazania do wypełnienia konkretnych usług. Powinien umieć obsługiwać, oczyszczać oraz odkażać przyrządy fryzjerskie. Musi znać rodzaje urody i wiedzieć które stylizacje do nich pasują. Powinien umieć przeprowadzić pewne zabiegi pielęgnacyjne oraz umieć poradzić klientom jak powinni dbać o włosy i skórę głowy na własną rękę.

Co jeszcze czeka fryzjera ?

Powinien identyfikować strukturę włosa, aby wybrana przez niego pielęgnacja spełniała wszystkie oczekiwania i dawała odpowiedni efekt. Należy pamiętać, że wizyta u fryzjera dla wielu osób jest chwilą relaksu i odpoczynku od męczącej codzienności. Fryzjer powinien być w stanie zadbać o komfort psychiczny i odprężenie swoich klientów.


Tagi artykułu: fryzjer praca fryzjera zakład fryzjerski branża fryzjerska
  • Artykul w kategorii: Pozostałe
  • Artykul dodany: 2021-07-23
  • Przez: Karol Marciniak

0 Komentarze artykułu